Kvalitní motorové oleje od světových výrobců

Společnost Stanislava Bažanta z Hodonína vám přináší ucelený sortiment motorových a převodových olejů od značkových výrobců Paramo, Liqui Moly a Shell. V našem velkoobchodě zakoupíte minerální i syntetické motorové oleje pro dvoutaktní i čtyřtaktní motory, motorové oleje pro naftové i benzínové motory a širokou škálu převodových olejů.

Motorové oleje pro dlouhou životnost a tichý chod motorů

Motorové oleje zajišťují nejen mazání kluzných částí, ale zároveň odvádí teplo i nečistoty vzniklé spalováním a chrání součásti motoru před korozí. Kvalitní minerální olej do automobilu částečně těsní mikrospáry a snižuje hlučnost motoru. V naší nabídce naleznete minerální, polo syntetické a syntetické oleje pro dvoudobé motory i čtyřdobé zážehové a vznětové motory. Kromě automobilových olejů prodáváme olej do lodního motoru a motorové oleje pro zahradní a komunální techniku. Motorová maziva vyžadují stabilní vlastnosti, především výbornou roztíratelnost za studena i za tepla. Tyto vlastnosti pomáhají vylepšit přídavná aditiva, která mimo jiné zvyšují výkon motoru, snižují spotřebu a prodlužují životnost pohyblivých částí.

Druhy nabízených olejů:
  • plně syntetické
  • polo syntetické
  • minerální
  • převodové hypoidní
  • převodové plně syntetické
  • převodové polo syntetické
  • převodové minerální
  • oleje pro traktory
  • oleje pro užitková vozidla
  • oleje pro LPG vozidla

Značení motorových olejů

Značení motorových olejů probíhá v několika segmentech. Podle viskozity SAE a podle výkonnostního hodnocení pro vznětové a zážehové motory ve stupnicích API SL a API CF. Podstatou značení podle viskozity SAE je údaj o viskozitě oleje za studena a za tepla. Například značení SAE motorového oleje 15W60 říká, že se jedná o multigrádní olej, neboli olej určený pro provoz v létě i v zimě. První číslo udává viskozitu za studena. Čím nižší číslo, tím je olej určen do chladnějších podmínek. Druhé číslo udává viskozitu za provozních teplot. Čím je číslo vyšší, tím je viskozita oleje vhodná pro vyšší teploty provozních podmínek.
V našich zeměpisných podmínkách jsou nepoužívanější motorové oleje 5W30, 15W30, 10W40 či 20W60. Rozsah teplot u motorového oleje 10W40 je přibližně od -25 °C do 35 °C. Zatímco motorový olej 0W20 je vhodný pro zimní startování, ale není vhodný pro vysoké provozní teploty.

Převodové oleje

Oleje pro převodovky jsou od motorových olejů rozdílné. V převodovkách totiž nejsou natolik extrémní podmínky jako v motoru. Provozní teploty převodového oleje jsou nižší a olej není znečištěn spalinami. Na druhou stranu převodovky vyžadují vyšší mazací schopnosti, neboť jednotlivé části jsou vystaveny vyšším tlakům. Používá se proto hustý převodový olej, který lépe chrání ložiska i převodové zuby.
Jelikož převodový olej nevyžaduje filtraci, nepoužívají se do převodovek multigrádní (vícestupňové) oleje ale pouze jednostupňové oleje. Pro mazání rozvodovek je určen převodový olej hypoidní.
Hledáte-li značkové motorové oleje Paramo, Liqui Moly, Shell a další kvalitní motorové a převodové oleje za výhodné ceny? Neváhejte nás telefonicky kontaktovat na čísle +420 777 710 447. nebo prostřednictvím kontaktního formuláře..

Kontaktní formulář

Motorové oleje pro široké použití - Oleje Bažant​​​
Motorové oleje pro široké účely použití

Perfektní mazací schopnosti - Oleje Bažant​​​
Perfektní mazací
schopnosti

Menší mechanické opotřebení - Oleje Bažant
Menší mechanické
opotřebení