Průmyslové emulze a chladící kapaliny

Obráběcí emulze se využívají ve strojírenské výrobě a v kovoobráběcím průmyslu. Během řezání, frézování, soustružení a vrtání totiž působením třecích sil vzniká značné teplo. Toto odpadní teplo je u některých typů kovoobrábění nežádoucí, neboť vysoká teplota může deformovat jak obráběcí nástroj, tak i materiál obrobku. Spolehlivý odvod tepla zajišťují chladicí emulze do obráběcích strojů.

Průmyslové emulze pro profesionální kovoobrábění

Kromě chlazení zajišťují tyto řezné a čistící emulze nejen odvod tepla, ale také snižují třecí odpor, odplavují kovové třísky a snižují opotřebení kovoobráběcích nástrojů. V naší nabídce naleznete široký sortiment kovoobráběcích kapalin od chladících emulzí pro ostření pil, přes značkové průmyslové kapaliny až po prodej emulzí pro sítotisk.

Ekologické emulze pro obráběcí stroje

Veškeré námi prodávané kapaliny jsou vyráběny z vysoce kvalitních základových olejů a aditiv. Předností těchto emulzí je jejich ekologická nezávadnost. Jejich složení obsahuje kromě vody a oleje další látky, které nezatěžují životní prostředí. Pro vyšší stabilitu kapaliny obsahují ekologické emulze pro obráběcí stroje speciální emulgátory. Důležitými složkami chladící emulze pro ostření pil a kovoobrábění jsou aditiva zamezující korozi. Další přísady vylepšují vlastnosti průmyslových kapalin a snižují tření mezi nástrojem a třískami obráběného materiálu.

Podle jakých faktorů vybírat chladící emulze?

Jednotlivé obráběcí kapaliny a emulze pro chladicí systém se liší rozdílným složením a účelem použití. Podle záměru použití se kovoobráběcí kapaliny liší množstvím oleje, strukturou a dalšími látkami, které jsou přizpůsobeny druhu obráběnému materiálu i zvolené technologii obrábění.
Při výběru chladící emulze pro broušení či řezání jsou stěžejními faktory optimální chladící schopnosti, dostatečné mazání třecích ploch, optimální oplachovací a smáčecí schopnost či zajištění čistého obrobku bez kovových třísek.

Kvalitní emulze za výhodné ceny

Chladící a čistící emulze z hodonínského velkoobchodu Stanislava Bažanta zaručují výborné vlastnosti, vysokou vyplachovací a mazací schopnost i dostatečný chladící účinek. Kvůli ekonomické efektivitě jsou emulze vhodné pro každodenní profesionální použití.
Pro rychlý nákup emulzí nám zašlete poptávkový formulář nebo nás telefonicky kontaktujte na čísle +420 777 710 447

Ekologicky nezávadné emulze - Oleje Bažant​​​​​
Ekologicky nezávadné emulze

Kontaktní formulář

Odvádí teplo - Oleje Bažant​​​​​
Odvádí teplo

Sinžuji tření a prodlužují životnost
Snižují tření a prodlužují životnost obráběcích nástrojů